środa, 25 marca 2020

Zabawy z przypowieściami: zagubiona owca.

Kolejny odcinek z serii "Domek na skale" Wydawnictwa Promyczek za nami. Lubię to wspólne oglądanie, a jeszcze bardzie tworzenie i zabawę. A przypowieści okazują się wdzięcznym materiałem do aktywności z dziećmi. 

Tym razem zatrzymaliśmy się nad przypowieścią o zagubionej owcy. Przyznaję, że byłam  nieco zaskoczona. W serialowej opowieści pojawia się postać wilka ze specyficznym, zachrypniętym głosem, o czym pisała pod poprzednim postem Grażyna Maria. Nasze dziecko, które jest dość wrażliwe i bojaźliwe, akurat do wilka zapałało sympatią. A jak świetnie potrafi go naśladować... To podsunęło mi pomysł na zabawę z tą przypowieścią.

Tygrys narysował sylwety postaci pojawiających się w przypowieści. Nakleiliśmy je na tekturę. Tektura ma tę świętną właściwość, że posiada rowki, w które bez problemu wchodzą patyczki do szaszłyków - uchywty do lalek. Zadbaliśmy też o odpowiednią scenografię. I po dwóch dość szybkich próbach (cierpliwość nie jest cnotą Tygrysa) zagraliśmy przedstawienie tacie, który akurat tego dnia zaniemógł. Miał też przygotowany spcejalny bilet w cenie jednego uśmiechu i gorącą herbatkę. W tle nie mogło zabraknąć piosenki z tego odcinka. Zebraliśmy brawa, więc przedstawienie można uznać za udane.
 Pan jest Pasterzem moim,
niczego mi nie braknie.

A piosenkę z tego odcinka (i innych też) odsłuchacie na kanale Promyczka na YouTubie. Wystarczy wpisać Promyczek NS. Pozdrawiamy

4 komentarze:

  1. Koniecznie muszę zajrzeć na kanał. To bardzo bliskie nam wartości. A odgrywanie takich scenek to fajny sposób na naukę i przekazanie wartości i ważnych wydarzeń poprzez zabawę. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Śliczne dzieła. Bardzo łatwo dziecku tak jest zapamiętać informacje.

    OdpowiedzUsuń