środa, 29 stycznia 2020

Kolor BIAŁY. Tworzymy z Bajdocją w projekcie "Pod kolor"

Z jakim kolorem kojarzy się zima? Wiadomo... z białym. Tyle, że za oknem od dawna wczesna wiosna. Śnieg mieliśmy tylko w jedno przedpołudnie. Na szczęście udało nam się skorzystać, choć ilość śniegu wystarczyła jedynie do lepienia śnieżek i zabawy w bitwę i zawody w rzucie na odległość. A i tak wszystko za sprawą urządzenia do lepienie kulek zakupionego daleko w Azji. Żartowaliśmy sobie, że przeżyliśmy 40 lat i obyliśmy się bez takich cudów. Tym razem bez tego kawałka plastiku nie dalibyśmy rady, bo śnieg był dość sypki i w dłoniach odzianych w rękawiczki nie chciał się lepić. I to by było na tyle. Liczyliśmy na choć jeszcze jeden feryjny dzień ze śniegiem, ale raczej nie ma na co liczyć. Na Podlasiu śniegu brak. I powoli dociera do nas prawda, że nasze dziecko raczej nie zazna takiej ilości białego puchu, jak my w dzieciństwie. 

Z braku śniegu postanowiliśmy w ramach naszego bożonarodzeniowego abecadła stworzyć ilustrację do literki Z. Z jak... zima. Prosta praca. Cała w bieli. Wykorzystaliśmy w niej różnorodne materiały w kolorze białym. Odciśnięta z folii bąbelkowej farba dała efekt śniegu. Na tym tle literka z białego filcu, drzewko z tektury falistej i zaspy z chusteczki. Wszystko kraszone gwiazdkami z dziurkacza. Okazuje się, że im prościej tym lepiej.






Po więcej inspiracji zapraszam TUTAJ.




5 komentarzy:

 1. Zima w tym roku nie rozpieszcza dzieci.
  Na szczęście są pomysłowi rodzice ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ależ to estetyczne! Podziwiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ladnie Wam wyszlo!

  My mielismy fajny, sniezny poczatek grudnia. Od tego czasu sypnie czasem tylko mokra breja, ktora znika w kilka godzin. Temperatury tez raczej wczesnowiosenne, a nie zimowe. Troche sie boje, a troche mam nadzieje, ze zima bedzie nadrabiac w marcu. :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Najlepszy wiek na prace twórcze, Brawo, wyszło wam zjawiskowo- zimowo.
  Zawsze chciałam wykorzystać folię z bąbelkami, ale niestety nigdy nie było nam po drodze.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czekamy na następny kolorek w waszym wykonaniu :D

  OdpowiedzUsuń