czwartek, 29 czerwca 2017

Rodzina ośmiorniczek

Nasze dziecko jest najlepszym nauczycielem cierpliwości. Ćwiczy mnie w tej cnocie, jak mało kto. Ale zwykle czekanie dobiega końca. Tak, jak teraz. Tygrys ponownie z radością oddaje się działaniom twórczym i nawet specjalnie nie muszę go do tego zachęcać. Farby, plastelina…. Sam się o nie dopomina. Dzięki temu w tym miesiącu udało się stworzyć dwie prace w ramach blogowej zabawy Agi z bloga Pomieszanezpoplatanym. Dziś pierwsza.


Na początek stworzyliśmy kolorowy papier, z którego później wycięłam cudaki - cztery ośmiornice. W ruch poszły farby i gąbka, która daje ciekawy efekt. Nie tylko kolorystyczny, ale również fakturę.
Nie zapomnieliśmy o mieszkanku dla naszych bohaterów. Wykorzystaliśmy karton w kolorze niebieskim, na którym Tygrys robił  korkiem i pokrywką okrągłe stemple - bąbelki w wodzie.
A tu efekt końcowy...


Bierzemy udział w projekcie ZWIERZAKI CUDAKI 3

16 komentarzy:

 1. Bardzo lubię oglądać prace Twojego synka :) Podziwiam Malca za jego chęć tworzenia, bo nie każde dziecko to lubi, a Ciebie ( Was - rodziców ) za kreatywność w wymyślaniu zajęcia dla swojej pociechy :) Brawo!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za tak miłe słowa. Jeśli chodzi o chęci Tygrysa to różnie z tym bywa. Czekałam kilka miesięcy zanim ponownie twórcze działania będą sprawiać Mu radość.

   Usuń
 2. Kolejny świetny pomysl 😊 odgapiam😉

  OdpowiedzUsuń
 3. piekne prace zresztą jak zawsze ciekawe pomysły ja tam uwielbiam z dziećmi robić zadania, krzyżówki, rebusy, zagadki zgadywanki :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Ja nie mogę się doczekać tych łamigłówek.

   Usuń
 4. Za ośmiornicami innymi owocami morza nie przepadamy - ale Wasze ośmiorniczki są bardo sympatyczne i mimo wszystko budzą pozytywne emocje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja wolę te stworzenia w takim wydaniu, Tata Tygrysa na talerzu :)

   Usuń
 5. Fajna technika (malowanie gąbeczką) którą Dusia kiedyś też bardzo lubiła :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajny pomysł z tymi bąblami i resztą 😍

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale fajne dzieło. Twórca chyba zadowolony? :)

  OdpowiedzUsuń