poniedziałek, 20 marca 2017

Święto książki katolickiej

Książka - to jest to, co Tygrysia rodzina lubi najbardziej. Ja nie wyobrażam sobie dnia bez przeczytania fragmentu książki. Odkąd pojawił się nasz Synek odbywa się to raczej w nocy, ale wolę chodzić niewyspana, niż być pozbawioną chociaż kilku stron lektury. Udało mi się zarazić tą pasją Męża, a teraz Synka.

Dla każdego miłośnika książek ważnym wydarzeniem są targi. To nie tylko okazja do zapoznania się z nowościami, dość znacznego uszczuplenia portfela (nic nie poradzę na to, że wolę kolejną książkę zamiast nowej sukienki :), ale przede wszystkim do spotkania z ciekawymi ludźmi: autorami, ilustratorami. Mieliśmy okazję przekonać się o tym w zeszłym roku, choć bardziej w kontekście książki dla dzieci. Krótka rozmowa z autorem naszej ulubionej rodzinnej lektury była niezapomnianym doświadczeniem.

W naszej domowej biblioteczce sporo miejsca zajmuje też tematyka religijna, a dzięki uprzejmości m. in. Wydawnictwa Promic mamy okazję zapoznawać Tygrysa z wartościową, dziecięcą literaturą chrześcijańską. Wydawnictwo od 30 lat działa na rynku publikując tytuły związane m. in. z kultem Miłosierdzia Bożego czy świętymi. Nie każdy wie, że związane jest z najstarszym polskim zakonem męskim - Zgromadzeniem Księży Marianów.

Jest nam naprawdę miło w imieniu Wydawnictwa Promic zaprosić na święto dobrej książki - warszawskie Targi Wydawców Katolickich w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w dniach 30.03.-02.04.2017 r.


To okazja do poznania oferty wydawnictw katolickich, które przygotowały nowości, spotkania i niespodzianki dla swoich czytelników.


Wydawnictwo Promic zaprasza 1 kwietnia 2017 r. w godz. 12-13 na swoje stoisko na spotkanie z Panią Grażyną Zielińską autorką książki “Gorzki dar” - historii życia kobiety zmagającej się ze stwardnieniem rozsianym.


Natomiast godz. 14.00 to spotkanie panelowe Psalmy pokarmem na każdy dzień. Jak modlić się psalmami? w sali kinowej z udziałem ks. dr. Michała Kozaka MIC autora tekstów publikowanych w cyklu „Pokochać psalmy” w miesięczniku Oremus, które poprowadzi Pani Alina Petrowa-Wasilewicz z KAI.


Dla wszystkich, którzy odwiedzą stoisko i zakupią książki wydawnictwo przygotowało niespodziankę - możliwość wylosowania tygodniowego pobytu nad morzem dla dwóch osób. Ośrodek Gwiazda Morza w Grzybowie czeka.


Więcej informacji znajdziecie na TU.

Nam ze względów zawodowych nie będzie dane uczestniczyć w targach. Żałujemy, ale z pewnością oddamy się lekturze nowej książki Wydawnictwa Promic Brat wilk i siostrzyczka cykada, której recenzja już wkrótce.18 komentarzy:

 1. Zgadzam się, też bardzo lubimy wszelkie targi książki i chętnie w nich uczestniczymy - choć akurat w ostatnich we Wrocławiu nie mogliśmy wziąć udziału, bo mieliśmy już inny wyjazd w tym samym terminie. A pomysł wydawnictwa z losowaniem to - jakby nie patrzeć - świetny chwyt marketingowy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My niestety w ten weekend obsługujemy inną imprezę. Żałuję. Ale na szczęście w kwietniu czekają nas targi w Białymstoku i na nich z pewnością będziemy. Nie ma innej opcji.

   Usuń
 2. Targi książki - najlepsze wydarzenie dla miłośników książek. Ja mam nadzieję, że uda mi się w tym roku w kwietniu uczestniczyć w targach u nas w mieście, a w maju pojechać do Warszawy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To może uda nam się spotkać w kwietniu. Fajnie by było :)

   Usuń
 3. Oj i na targo włąśnie się wybieramy w weekend :) Mam nadzieję, że zobacze tam między innymi takie książki jak pokazałaś :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po cichutku Wam zazdrościmy, bo nam się nie uda.

   Usuń
 4. Uwielbiam czytać!Mam tak od dziecka!Nie wyobrażam sobie dnia bez kniżki! Gdybym mogła wykupiłabym wszystkie zarówno dla siebie jak i mojego młodzieńca.Ale to finansowo niemożliwe :-p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zupełnie tak, jak ja. Na szczęście są biblioteki. Ratują przed bankructwem.

   Usuń
 5. Bardzo ciekawie zapowiada się ta impreza :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak. Żałujemy, że nie możemy pojechać :(

   Usuń
 6. uwielbiam czytać i mam sporo książek z działu katolickich...choć wole określenie chrześcijańskie bo np. te gdzie występuja pastorzy są również wartościowe... albo te mówiące o baptystach czy innych wyznaniach...Chłopaki też lubią czytać a targi marzenie moje żeby na takie pojechać... może kiedyś uda mi się i spełnie jedno ze swoich marzeń

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację. I katolickie wydawnictwa mają książki osadzone w innych wyznaniach, które z przyjemnością czytam. Marzenia się spełniają. Ja też nie sądziłam, że kiedyś uda nam się wziąć udział w targach. Okazało się, że mieliśmy okazję wziąć udział w kilku takich imprezach.

   Usuń
 7. Mamy kilka książek wydawnictwa Promic. A moja rodzinka zna magazyn ,,słowo wśród nas" od wydawnictwa Promic.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja nie jeżdżę na tego typu wydarzenia, bo z pewnością bym zbankrutowała :) i tak już jestem uzależniona od księgarni internetowych

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My zwykle mamy daleko, ale wiosną z pewnością odwiedzimy dwie imprezy nieopodal. Zwłaszcza, że będzie okazja spotkania z autorami.

   Usuń
 9. Kolejna piekna i wartosciowa ksiazka. P.S. tez najbardziej kochamy ksiazki

  OdpowiedzUsuń