poniedziałek, 3 października 2016

Wywołana do odpowiedzi…

tym razem zostałam przez autorkę blogaradosnachata, której gorąco dziękuję za wyróżnienie. Spieszę z odpowiedziami.



1. Dlaczego zdecydowałaś się na prowadzenie bloga?          
   Blog Tygrysi jest kontynuacją poprzedniego gdziejestbocian, który powstał w czasie oczekiwania  na Dziecko, jak się okazało uroczego trzymiesięcznego Chłopca. Zaczęliśmy pisać w roku, w którym złożyliśmy dokumenty do OA. Blog miał być formą terapii. Miejscem, które będzie odskocznią od dłużącego się oczekiwania na spotkania w ośrodku, warsztaty i wreszcie na Ten telefon. Miejscem, w którym poznamy osoby w podobnej sytuacji. Doczekaliśmy się upragnionego Szczęścia i postanowiliśmy założyć nowy blog, w którym będziemy pisać o naszej wspólnej codzienności, radościach i smutkach, bo przestać już nie potrafimy.

      2.    Trzy książki, które naprawdę warto przeczytać?
Czytam sporo, choć odkąd jestem mamą lista lektur jest znacznie krótsza. Nie potrafię zdecydować się na trzy tytuły. Chętnie wracam do książek  Małgorzaty Gutowskiej – Adamczyk, Paulliny Simons. Lubię beletrystykę chrześcijańską, a tu z ostatniego czasu: „Dotyk” Randalla Wallace'a, autora scenariusza do filmu „Braveheart”; „Pudełko na modlitwy” Lisy Wingate czy „Odważni” Randy'ego Alcorna.

     3.    Trzy filmy, które naprawdę warto zobaczyć?
I tu mam problem. Głównie przez moją słabą pamięć, ale filmem, który mogę oglądać wielokrotnie jest „Nietykalni”. A serialem nr 1 jest „Downton Abbey”.

     4.    Jaką cechę najbardziej cenisz w ludziach?
Jeśli mam wybrać jedną, to mądrość życiową, niekoniecznie popartą dyplomami. Nie cierpię, jak ktoś nie myśli przy prostych życiowych sytuacjach. Do tego nie potrzebna jest encyklopedyczna wiedza.

     5.    Czego żałujesz?
Moje motto życiowe to żyć tak, żeby niczego nie żałować. I do tej pory to się udawało. Jednak życie przynosi czasem zaskakujące sytuacje i mam ważenie, że z wiekiem dostrzegam rzeczy, które bym zmieniała, a z drugiej strony jestem w miejscu, w którym jestem i jestem szczęśliwa. Jest jedna sprawa, która od roku nie daje mi spokoju i której rzeczywiście żałuję, ale jest zbyt osobista, żeby pisać o niej na blogu. Dodam tylko, że wynikła z tego, że bardziej liczyłam się ze zdaniem innych, niż swoim i teraz mam. Do tego zaufałam bliskiej mi osobie, która nie wywiązała się z danego słowa. Tym bardziej jest mi przykro, bo jest ważna w życiu Tygrysa.

     6.    Z czego najbardziej jesteś dumna?
Krótko: z mojej Rodziny.

     7.    Czego Ci brakuje?
Ja jestem zadowolona z tego, co mam, bo wychodzę z założenia, że wszystko (a przynajmniej wiele) wynika z moich decyzji, wyborów, więc nie ma co narzekać.

     8.    Jaką umiejętność chciałabyś posiadać?
I znowu nie potrafię wskazać jednej. Nie pogardziłabym całym wachlarzem umiejętności związanych z rękodziełem, a najbardziej umiejętnością szycia. I artystyczne też chętnie bym przyjęła. Ale może to już za dużo?

     9.    Posty, o jakiej tematyce najbardziej lubisz czytać?
Traktujące o książkach dla dzieci, zabawach plastycznych, rękodziele, ostatnio wnętrzarskie i wszystko, co dotyczy adopcji.

    10. Czego nie lubisz w blogowaniu?          
    Tego, że czasem pochłania mnie bez reszty. 

    Ja tradycyjnie zostawiam wszystkich chętnych z jednym pytaniem. Ostatnio pytałam Was Kochani Czytelnicy, co dobrego przydarzyło się Wam. Dziś pytam o to, co dobrego zrobiliście w minionym czasie dla kogoś.


12 komentarzy:

 1. Też nie lubię w blogowaniu tego, ze wciąga jak ruchome piaski i pochłania bardzo dużo czasu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie. Ale ja już chyba nie potrafię przestać :)

   Usuń
 2. Same pozytywy tego nominowania, mozna sie czegos dowiedziec o blogerze

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A pomyśleć, że kiedyś broniłam się przed takimi zabawami :)

   Usuń
 3. Często niestety jest tak że dyplom nie idzie w parze z dobrym wychowaniem i mądrością 😞 pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W jakimś serialu usłyszałam kiedyś mądre zdanie (o dziwo) - najgorzej, jak wykształcenie przerośnie inteligencję. Coś w tym jest :)

   Usuń
 4. O jak pięknie napisane same ciekawe rzeczy😃

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję bardzo za te odpowiedzi, w zasadzie, to mamy naprawdę wiele wspólnego ;) Z przyjemnością czytałam odpowiedzi, które mogłabym sama napisać ;)
  Uwielbiam Wasz blog i Wasze inspirujące wpisy :) I ogromnie trzymam za Was kciuki!
  A co do Twojego pytania - angażuję się w wiele akcji charytatywnych...no i zastanawiam się od kilku dni nad założeniem Fundacji ;) ale jeszcze nic oficjalnie :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ja raz jeszcze dziękuję za nominację. Z przyjemnością odpowiedziałam na Twoje pytania. Cieszę się, że rozgościłaś się u nas i dziękuję za kciuki. Każda forma wsparcie jest dla nas ważna. I my przesyłam pozytywne myśli - niech Twoje plany się zrealizują.

   Usuń