wtorek, 17 września 2019

Jak powrócić do blogowania?

Witajcie Kochani. Dawno nas nie było. Coraz trudniej wrócić do blogowania. Przerzuciłam się chyba na dobre na IG. O ile FB nie znoszę, o tyle IG wciągnął mnie na dobre. Nie ma co się oszukiwać jest o wiele prostszy w obsłudze niż blog.  Wystarczy zdjęcie, krótka notatka i gotowe. Choć z drugiej strony pochłania sporo czasu. Przyłapuję się na tym, że jednak za dużo. Ale ja po prostu lubię IG.

sobota, 1 czerwca 2019

Pół roku w domu

Dziś mija dokładnie pół roku od przeprowadzki do naszego domu. Niesamowite, jak ten czas zleciał. Wydawało mi się, że jeszcze całkiem niedawno pisałam post budowlany (zapraszam TĘDY), a tu za chwilę kolejna, trzecia już pora roku powita nas w domu. Naszym domu.

środa, 29 maja 2019

A teraz maj dookoła maj...

Nucę sobie pod nosem piosenkę jednego z moich ulubionych zespołów i nie mogę uwierzyć, że za chwilę maj będzie już tylko wspomnieniem. Wiosna rozgościła się na dobre i przyniosła to, co w niej lubię najbardziej… zapach bzu i konwalii. Żałuję tylko, że ten pierwszy nie kwitnie jednak trochę dłużej, choć z drugiej strony wtedy może by spowszedniał. I oczywiście najważniejsi wiosenni gości, których z tęsknotą wyczekiwaliśmy… bociany. Mieszkanie na wsi ma tę zaletę, że nie musimy się nawet ruszać z domu, żeby je zobaczyć. Cieszyliśmy się, jak dzieci, kiedy przy posiłkach mogliśmy obserwować przyloty na naszym niebie. Przez pierwsze dni po powrocie rozgościły się na rozlewiskach wokół domu. Teraz widzimy je na niebie i w gnieździe na kominie nieopodal. Za chwilę będzie ich więcej. I pewnie zanim się obejrzymy będą szykować się do odlotu.

poniedziałek, 15 kwietnia 2019

Mały Promyczek

W jakim miejscu sklepu (nazwijmy to) spożywczego najdłużej zatrzymuje się Tygrys? Wiadomo… ścianka z prasą. Najniższe półki przyciągają uwagę naszego Czterolatka na długo. Wcale się nie dziwię… Kolorowe okładki. Ulubieni bajkowi bohaterowie. I co najważniejsze… gadżety. Przyznaję. Raz na jakiś czas kupujemy Synkowi tego typu gazetkę. Bardziej regularnie staramy się zaopatrywać go w inne tytuły, chociażby w Świerszczyka. Prenumerujemy też Świat dinozaurów, który związany jest z pasją Synka. 

poniedziałek, 8 kwietnia 2019

Wielkanocny koszyczek

Już za moment rozpoczniemy Wielki Tydzień. Wyjątkowy czas, w którym wspominamy najważniejsze momenty w historii zbawienia. Czas, w którym mamy okazję przybliżyć naszym dzieciom wielką miłość Boga do każdego z nas. Miłość, która pokonała zło i śmierć. Zdaję sobie sprawę z tego, że tajemnica śmierci i zmartwychwstania Chrystusa nie jest łatwa do przekazania i wytłumaczenia dzieciom, szczególnie tym najmłodszym, ale warto próbować. Wbrew pozorom nasze pociechy mają otwarte serca, a tak naprawdę wszystko zależy od nas dorosłych. Od naszego podejścia do przeżywania Świąt Wielkanocnych.

poniedziałek, 1 kwietnia 2019

Jubileuszowe święto książki katolickiej

Już w najbliższy weekend wyjątkowe wydarzenie - jubileuszowe XXV Targi Książki Katolickiej w Arkadach Kubickiego w Warszawie. To niezwykła okazja do przyjrzenia się ofercie wydawniczej oficyn religijnych (i nie tylko), spotkań ze znanymi osobami i udziału w innych ciekawych inicjatywach.

poniedziałek, 11 marca 2019

Na tropie dinozaurów... cz. II

T-Rex. Wrrrau. Jestem tyranozaurem, mięsożercą bardzo złym, groźnym dinozaurem. Będę wielkie stopy miał, każdy będzie się mnie bał, czy się podobam Wam? To właśnie jestem ja.